Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Ignalinos rajono laikraštis "Nauja vaga"

                                           "Nauja vaga" Nr. 62, 2019 m. rugpjūčio 17 d.


  • Plius - minus

Ar buvote ketvirtadienį Stripeikiuose? Ar valgėte šių metų derliaus duonos? Ar ragavote šviežio medaus?  Na, Jūsų valia, kur Žolinę praleisti: šventėje, bažnyčioje ar tarp žydinčių vasaros žolynų.

O štai Prezidentė Dalia Grybauskaitė, visą mėnesį po prezidentinio virsmo nesirodžiusi viešumoje, pirmajai savo kelionei pasirinko Senovinės bitininkystės muziejų.  Čia ji ne tik duonos, medaus ragavo, bet ir – įgėlė. Rajono valdžiai, kurios pasigedo šventėje.

„Kad vietinė valdžia nepanaudoja tokio potencialo turizmui, ekoturizmui ir savo regiono, ir Ignalinos rajono garsinimui, tai tikrai šiek tiek stebina. Bet, labai tikiuosi, kad po tokios ekspozicijos atidarymo bei po tokių renginių ir vietinė valdžia supras, jog gali būti labai daug naudos visam regionui: ir ekonomikai, ir regiono žmonėms, ir pačiai valdžiai galiausiai, kai ji bus arčiau žmonių ir su žmonėmis“, – sakė ji, duodama interviu šalies televizijoms.

Žinoma, negerai, kad rajono valdžia garbingos viešnios prie Senovinės bitininkystės muziejaus vartų ar prie rajono ribos nepasitiko. Kita vertus, teneskuba džiaugtis buvusieji valdžioje: Prezidentės kritika apie rajono vadovų nepanaudotas galimybes verslui ir turizmui šiame krašte (skaitykite pirmąjį sakinį jos tekste)  juk skirta jiems, visose šventėse pavyzdingai pirmoje eilėje sėdėjusiems, ant scenos kopusiems. O šiai dabartinei valdžiai Prezidentės žodžiuose matau tik... palinkėjimus: suprasti, išnaudoti galimybes, būti su žmonėmis. Sako: bitė gelia – sveikatą stiprina. Prezidentės kritiką irgi laikykime sveikatinimo procedūra.

O Prezidentas Gitanas Nausėda per  prezidentinį mėnesį tiesia bičiulystės tiltus: jau apsilankė Lenkijoje, Latvijoje, Vokietijoje. Šalis laukia pokyčių, Prezidentas akcentuoja tęstinumą. Panašu, kad didelių pokyčių nebus ir Vyriausybėje. Pradedant Sauliumi Skverneliu, baigiant Aurelijumi Veryga.  Seimas rugpjūčio 20-ąją rinksis į neeilinę sesiją, kurioje kaip vieną iš pagrindinių numatoma svarstyti įgaliojimų Vyriausybei suteikimo iš naujo klausimą.

Mes gi jau į padangę žvalgomės. Su liūdesiu. Pavieniui ir pulkais mus jau palieka paukščiai. Kitą savaitę – kils į tolimąjį kelią gandrai. Po lašelį, po gabalėlį išsineš ir vasarą. Bet ryt poryt, kaip žada sinoptikai, vasara dar apdovanos mus šviesa ir šiluma. Pasidžiaukime tuo.

Vida Žukauskaitė

 

  • Autobusas į Uteną bus!

Į „Naujos vagos“ redakcijos klausimus atsako Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė BALINSKIENĖ

- Laikraščio skaitytojai teiraujasi, kada gi važiuos žadėtas autobusas į Uteną?

- Idėja paleisti autobusą į Uteną buvo derinta su Utenos rajono savivaldybe ir Utenos autobusų parku. Jie ilgai galvojo ir pasiūlė alternatyvą: ryte maršrutu Ignalina – Utena važiuoja Ignalinos autobusų parko autobusas ir grįžta iš Utenos atgal, o vakare – Utenos autobusų parko autobusas atveža žmones iš Utenos ir grįžta atgal. Uteniškiai pasiskaičiavo ir pažadėjo autobusą, važiuojantį maršrutu Utena – Švenčionėliai, nuo Linkmenų pasukti į Ignaliną. Kol kas yra tik žodiniai pasvarstymai, o galutinio uteniškių atsakymo dar nėra. Jis turėtų būti gautas rugpjūčio pabaigoje. Rytinis autobusas jau turėtų važiuoti rugpjūčio 31 dieną. Tai bus ankstyvas reisas, jau 8 valandą  autobusas  bus Utenoje. Kada tiksliai išvažiuos iš Ignalinos, manau, visuomenę informuos Ignalinos autobusų parkas. Tai bus abipusiai naudingas maršrutas, nes įvažiavimas į Autobusų stotį yra mokamas: Utena sumokės mums, o mes sumokėsime jiems. Ne tik ignaliniečiai, bet ir uteniškiai tikisi nemažai keleivių.

- Skaitytoja iš Kazitiškio sakė, kad redakcijai skambinanti Kazitiškio ir Sabališkės kaimo gyventojų vardu ir skundėsi, kad „Kompata“ „nusukusi“ vieną šiukšlių išvežimą. Vasara, šiukšlės genda, atsiranda ne koks kvapas, be to, pagal sutartį įmonė turi išvežti šiukšles per mėnesį du kartus, o kai kuriais mėnesiais išpuola – ir tris kartus.

- Skambino ir mums. Yra patvirtintos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės, jomis ir vadovaujamasi. Įstatyme numatyta, kad šiukšlės turi būti išvežamos ne mažiau kaip kas dvi savaites. Taip ir vežama, tačiau kartais atsitinka taip, kad atsiranda trečias vežimas. „Kompata“ dabar intensyviai dirba sutarčių sudarymo klausimais. Kad nekiltų tokių klausimų, galvojame antroje sąskaitų pusėje išspausdinti šiukšlių išvežimo grafiką. Tikiuosi, ateityje dėl to nekils problemų.

- Tebūnie paskutinis klausimas  linksmesne gaida. Kaip praleidote savaitgalį?

- Savaitgalį visi trys – meras,  mero pavaduotojas ir aš dalyvavome gražiuose ir turininguose renginiuose. Penktadienį – Visagino miesto gimtadienyje. Jam sukako 44-eri. Sveikinome  miestą ne tik mes, bet ir daug delegacijų iš kitų aplinkinių rajonų, Lenkijos, Baltarusijos. Šeštadienį dalyvavome Europos  ultralengvųjų lėktuvų čempionato atidaryme Ignalinos Laisvės aikštėje. Buvo įspūdingas reginys. Šeštadienį meras visą dieną stebėjo ir sveikino dviračių maratono dalyvius. Tiek daug dviratininkų varžėsi dėl nugalėtojų titulo! Garbė Ignalinai, kad tokios varžybos jau nebe pirmi metai startuoja būtent čia.

Ačiū už atsakymus.

 

  • Šventė, paskatinusi pakelti akis į padangę

Šiandien Ignalinos aerodrome baigiasi rugpjūčio 7 dieną prasidėjęs  XV Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas, kuriame dalyvavo kone 200 pilotų ir svečių iš Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės. Čia įvairiose klasėse (vienvienčių ir dviviečių lėktuvų, motoskraidyklių ir malūnsparnių)  varžėsi net 44 ekipažai. Džiugu, kad tarp jų  varžybose dalyvavo ir 6 ekipažai iš Lietuvos: Aurimas Bezaras ir Kęstutis Jurkėnas (RGL2), Rytis Paliulis (RWL1), Dainius Galkis (RAL1), Justinas Subačius ir Arnas Malinauskas (RAL2), Vilimantas Ganušauskas (RWL1), Zigfridas Driežas ir Aidas Stankevičius (RWL2). Čempionato metu dalyviai atliko tikslumo ir meistriškumo itin reikalaujančias navigacijos užduotis, o žiūrovai galėjo pasidžiaugti ekstremaliais tiksliais tūpimais. 

Čęmpionatao atidarymo iškilmės Laisvės aikštėje

Žmogaus svajonė pakilti į padangę sena kaip pasaulis. Bet kol vieni tebesvajoja, kiti – kyla į padangę, lenktyniauja su paukščiais ir vieni su kitais, suteikdami džiaugsmo ir į juos žiūrintiems.

Iškilmingas Europos čempionato atidarymas vyko praėjusį šeštadienį Ignalinos Laisvės aikštėje. Jame dalyvavo Tarptautinės aeronautikos federacijos atstovas ir čempionato komisijos vadovas Volfgangas Lintlas, Lietuvos aeroklubo prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Ignalinos aerodromo įkūrėjas Rimvydas Maciulevičius, Aerodromo direktorius Vytautas Rafanavičius,  LR Seimo narys Gintautas Kindurys, rajono vadovai: meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. 

Ignalinoje vykusiam Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatui skirtas nemenkas tarptautinės aviacijos bendruomenės dėmesys. Lietuvos (o ir Ignalinos!) vardas bus nuskraidintas į Europos šalis. Tai - išties ne eilinis renginys. Ignalinoje jis pradėtas visų pilotų komandų rikiuote ir Tarptautinės aeronautikos federacijos himnu.

Čempionato skrydžius Ignalinos aerodrome stebėjęs vyriausiasis teisėjas, Tarptautinės aeronautikos federacijos ultralengvųjų orlaivių komisijos (CIMA) prezidentas Wolfgangas Lintlas pabrėžė, kad Ignalinos aerodromas yra labai čempionatui tinkanti vieta su geru tūpimo taku“. Atskiro gero įvertinimo sulaukė ir infrastruktūra, nes aerodromas yra nutolęs nuo didelių miestų. Kaip  pastebėjo ekspertas, ultralengvųjų orlaivių varžybose besilankantis jau nuo 1989 metų, „šis čempionatas yra pavyzdys kitiems dėl to, kad jam vadovauja ir jį vykdo jauna komanda“.

Atidarymo, vykusio Ignalinos Laisvės aikštėje, metu Lietuvos aeroklubo prezidentas Mindaugas Sinkevičius akcentavo, kad toks čempionatas yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys, dėkojo Ignalinos aerodromo įkūrėjui Bimvydui Maciulevičiui, Ignalinos rajono savivaldybės vadovams, varžybų organizatoriams už nuveiktus darbus ir sakė, kad pagrindinis čempionato tikslas yra užtikrinti gerą ir tinkamą konkursą, siekiant nustatyti kiekvienos klasės čempioną, bei sustiprinti pilotų ir tautų draugystę.

„Tokiam mažam miestui kaip Ignalina yra didelė garbė ir atsakomybė rengti tokio lygio renginį. Tai – iššūkis tiek mums, tiek šio čempionato organizatoriams. Labai dėkoju visiems organizatoriams ir pagalbininkams ir tikiuosi, kad čempionatas bus saugus, kad sėkmingiems skrydžiams nesutrukdys nei oras, nei jokie netikėtumai“,– sveikindamas garbingus svečius, Ignalinos aikštėje išsirikiavusias orlaivių pilotų komandas ir susirinkusius ignaliniečius sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas. Meras įteikė dovanas svečiams, Ignalinos aerodromo vadovams Vytautui Rafanavičiui ir Rimvydui Maciulevičiui.

,,Džiaugiuosi, kad turiu progą jus čia pasveikinti“, - kreipdamasis į Rimvydą Maciulevičių sakė LR Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis dėkojo Ignalinos aerodromo įkūrėjui už atlkiktus darbus ir įteikė jam padėką. Visiems pilotams linkėjo sėkmės. „Tenugali stipriausi, bet pergalę tešvenčia draugystė“, - sakė jis.

Aerodromo direktorius Vytautas Rafanavičius pasidžiaugė, kad gali visus pasveikinti po daugelio nemigo naktų ir paruošiamųjų darbų. Dėkojo visiems padėjėjams, savanoriams ir paragino visus pakelti akis į padangę. Susirinkusiems buvo padovanotas Arūno Rupkaus ir  Dainiaus Galkio lėktuvų pasirodymas virš Ignalinos miesto centro. Skambant muzikai žiūrovai galėjo grožėtis itin žemais lėktuvų skrydžiais, padangėje dūmais piešiamomis figūromis.

Šventę vainikavo renginį vedusios Valentinos Sinkevič atliekamos dainos.

Pirmieji rezultatai

Varžybose nugali, kaip ir linkėta, stipriausi.  Ignalinos aerodromo atstovė žiniasklaidai Jurgita Čepulytė informavo „Naują vagą“ apie pirmuosius rezultatas visose klasėse.

RAL1 klasė (vienviečiai lėktuvai): 1 vieta Jiri Krajca (CZE), 2 vieta Mieczyslav Szurgot (POL), 3 vieta Vaclav Puza (CZE).

RAL2 klasė (dviviečiai lėktuvai): 1 vieta Yuriy Yakovlyev ir Tymofii Iakovliev (UKR), 2 vieta Marek Velat ir Anna Zichova (CZE), 3 vieta Vladislav Plaksin ir Artem Lytovchenko (UKR).

RWL1 klasė (vienvietės skraidyklės): 1 vieta Petr Hynek (CZE), 2 vieta Henryk Orwat (POL), 3 vieta Andrey Shchekoldin (RUS).

RWL2 klasė (dvivietės skraidyklės): 1 vieta Maksim Semenov ir Alfiia Semenova (RUS), 2 vieta Artūras Laukys ir Linas Bružikas (LTU), 3 vieta Matous Adam ir Vladislav Teply (CZE).

RGL2 klasė (malūnsparniai): Alojzy Dernbach ir Klaudia Laskowska (POL), 2 vieta Marcin Majsterek ir Dominika Jurkiewich (POL), 3 vieta Vince Ferinc ir Zsolt Dömötör (HUN).

Jaunimo mintys

Kaip sakė Iurgita Čepulytė, akylai stebėjusi čempionatą, Ignalinos aerodrome vykstančio čempionato metu savanoriavo ne tik skrydžių mėgėjai ir entuziastai, bet ir vietinis jaunimas. Ne vieną Jurgita ir pakalbino.

Dovilė Bačiulytė į čempionatą atvykusi iš Molėtų – pamėgusi skraidyti su paramotoru, ji tokius renginius vertina ir dėl įdomumo, ir dėl pamokų.

„Profesionalių pilotų iš įvairių šalių dalyvavimas nulemia aukštus renginio standartus, atitinkamą teisėjavimą. Ir man tai didelė saugumo, tvarkos pamoka”, - sakė savanorė.

Tai, jog pamėgus aviacijos renginius nesinori nei vieno iš jų praleisti, patvirtino ir kitas savanoris iš Ignalinos apylinkių – Jokūbas Čeponis:

„Dirbau su rengėjų komanda Ignalinos aerodrome vykusio Lietuvos čempionato metu ir bendradarbiavimas prasitęsė ir Europos čempionatui. Su gera kompanija viskas įmanoma.“

Tuo tarpu Gabrielę Tomaševič Ignalinos aerodromas paviliojo pirmą kartą.

„Tai išskirtinė patirtis – mano užduotis dabar yra sutikti pilotus, paimti iš jų trekerius, skaičiuojančius maršrutą, skrydžio aukštį bei laiką, ir užtikrinti, kad tuojau pat būtų pradėti skaičiuoti jų rezultatai”, - galimybe pasimokyti renginių organizavimo ir savanoriauti neįprastoje aplinkoje džiaugėsi Ignalinos rajono gyventoja.

Pakelk akis

Ne vienas šią savaitę eidamas, važiuodamas keliu palei Ignaliną, grybaudmas aplinkiniuose miškeliuose, norom nenorom pakeldavo akis į padangę, išgirdęs lėktuvo ūžesį. Ir ne vienam gal kilo noras pakilti pačiam ir paukščio žvilgsniu apžvelgti žemę. Tik svajosim ar ko nors imsimės?

Vida Žukauskaitė

  • Dviračių maratonų taurės ketvirtasis etapas Ignalinoje šventė pilnametystę

Praėjusį sekmadienį jau aštuonioliktą kartą Ignalinoje startavo „Volkswagen“ MTB dviračių maratonų taurės ketvirtasis etapas. Po sezono atidarymo Druskininkuose dviratininkai jau išbandė jėgas Vilniaus ir Žagarės maratonuose, tad į Ignaliną rinkosi jau užgrūdinti buvusių varžybų ir su prisiminimais apie jas.

Kaip sakė renginio organizatoriai, Ignalinos etapas laikomas karališkuoju, nes čia sportininkų laukia bene sudėtingiausia ir daugiausia ištvermės reikalaujanti trasa. Nepaisant to (o gal – kaip tik dėl to!), į jį suvažiuoja gausiausias būrys sportininkų. „Kas būna stipriausias Ignalinos etape, tas vertas viso maratono prizininko vardo“, – priminė renginio vedėjas.

Sportininkus ir jų palaikymo komandas pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas. Jis džiaugėsi dviratininkų gausa ir visiems linkėjo kuo geriausių rezultatų. Pažymėtina, kad ir šiemet varžyboms Ignalinoje užsiregistravo kone tūkstantis suaugusių dviratininkų ir per du šimtus darželinukų ir vaikų. Taigi Ignalinos vasaros estrada, vargu, ar besurenka kuriai šventei daugiau žmonių. Skirtingai nuo kitų švenčių, „Volkswagen“ MTB dviračių maratonų taurės renginyje dalyvių skaičius aiškiai viršija žiūrovų skaičių. Tuo šis renginys yra išties išskirtinis. Maža to, dviratininkai, atvežantys šventę į Ignaliną, pasirūpina viskuo: varžybų starto/finiško vietos paruošimu, renginio įgarsinimu, vaikų užimtumu, maitinimu ir net tualetais. Mums telieka parodyti svetingumą, kad svečiai iš visos Respublikos neštų apie mus gerą žinią.

Ir šių metų maratonų taurės ketvirtasis etapas Ignalinoje prasidėjo mažųjų varžybomis. Patys pirmieji prie starto linijos rikiavosi darželinukai. Kone šimtas! Kas - jau neprastai dviratuką minantis, kas – tik balansinį dviratuką apžergęs ir tėvelių palydimas. Bet ryžto nugalėti ir čia netrūko. Tiesa, savo kilometrą įveikė tik 58 mažieji dviratininkai. Nugalėtojas Lukas šį atstumą dviratuku įveikė per 2.39 minutės, tarp mergaičių greičiausia Adelė – per  3.30 minutės. Balansiniu dviratuku greičiausiai važiavęs ir net ne vieną dviratininką aplenkęs Grigas šį atstumą įveikė per 5,47 minutės. Būta džiaugsmo, buvo ir ašarėlių, kurias greitai nušluostė rūpestingi tėveliai ir  visiems dalyviams organizatorių paruoštos dovanėlės ir ledai.

Daugiau nei šimtas dviratininkų kovėsi ir vaikų grupėje. Jų trasa – trys  kilometrai. Užtat daugiau ir azarto, jaudulio. Čia pergales lėmė sekundės ir net šimtosios sekundės dalys. Vaikų rato nugalėtojo Mato laikas – 3.34 minutės, tarp mergaičių greičiausios Armantės - 4.01 minutės. Čia tiems, kas nutars ruoštis kitų metų varžyboms. Kai pagalvoji, šie vaikai dar nebuvo gimę, kai dviratininkai jau mynė karališkąja Ignalinos dviračių trasa, kovojo dėl pergalių ir jomis džiaugėsi. Patys pajėgiausi, beje, yra maratono etapo Ignalinoje bendraamžiai.

Bet – šlovės valanda dviračių sporto viltims. Rajono meras Justas Rasikas ir mero pavaduotojas Manfredas Žymantas spaudė rankas, teikė diplomus, dovanas ir nugalėtojų taures geriausiems, linkėjo jiems neišklysti iš dviračių takų, telkti bendraminčius. Gal kam tai pirmoji taurė sportinės karjeros lentynoje.

Jau tituluoti dviratininkai ir prijaučiantys dviračių sportui rikiavosi pagrindiniam maratono startui. Kone trys šimtai dviratininkų buvo pasirengę įveikti vieną maratono ratą (25 kilometrus), pats gausiausias pulkas (kone penki šimtai!) užsiregistravo dviejų ratų atstumui, patys ištvermingiausi (jų buvo per 170) ryžosi tikrajam iššūkiui – visam maratonui. Taigi startui rikiavosi per aštuonis šimtus dviratininkų.

Garbė paskelbti „Volkswagen“ MTB dviračių maratono ketvirtojo etapo startą buvo suteikta Ignalinos rajono merui Justui Rasikui. Buvusieji Ignalinos vasaros estradoje lydėjo dviratininkus į trasą, linkėdami jiems pergalių ir saugaus sugrįžimo. Ne be reikalo. Kai ką nesėkmės ištiko dar pirmajame rate. Kaip ir kasmet, ištiko bėdos dviračiams, krito slidžioje trasoje ir patys dviratininkai. Šis sportas – ne be traumų.

Nepraėjus valandai, pirmąjį ratą jau buvo įveikę stipriausieji. „Atsiplėšė“ nuo visų kone dvidešimt pajėgiausių dviratininkų, tad jau galima buvo spėti varžybų nugalėtojus. 2 valandos 43 minutės ir 4.13 sekundės  - toks geriausias Ignalinoje registruotas nugalėtojo Eimanto Gudiškio laikas. Tik 1.4 sekundės nuo jo atsiliko Domas Manikas, o nuo šio 0.11 sekundės ilgiau trasoje „užsibuvo“ Arnoldas Valiauga. Sporte lemia daug kas. Kai kada – ir gimimo metai. Štai per 2 valandas 43 minutes ir 27.89 sekundės maratoną įveikęs Donatas Šertvytis  savo grupėje (M19) buvo penktas, o 0.1 sekundės prastesnį rezultatą pasiekęs Paulius Natalevičius savo amžiaus grupėje (M30) stojosi ant antrojo garbės pakylos laiptelio. Artūras Remeika grupėje M40 su rezultatu 2:44:10:82 šventė pergalę, o 0,36 sekundės greičiau už jį finišą pasiekęs Andrejus Dolgovas grupėje M30 buvo tik ketvirtas. Beje, šioje grupėje varžęsis ir Iganalinos dviračių klubo garbę gynęs Laurynas Ropė buvo penktas (trasoje sugaišo 2:45:39:54). Tarp visų maratono dalyvių Laurynas buvo tryliktas.

Tarp ignaliniečių visada surasi ir nepailstantį Raimundą Guogą, ir jau maratono legenda tapusį didžiasalietį Albertą Sekoną, vėl atmynusį dviračiu iš Didžiasalio ir įveikusį vieną maratono ratą. Nemažai ignaliniečių lydėjo savo atžalas darželinukų trasoje.

Grįžtam į didžiąją trasą! Greičiausiai du ratus įveikė Kostas Kardelis, važiavęs grupėje M16, kone penkiomis minutėmis aplenkęs absoliučią varžybų nugalėtoją Silviją Pacevičienę. Jos rezultatas – 1:58:03:36. 0,34 sekundės nuo Silvijos atsilikęs Viktoras Zaubidovas  taip pat šventė pergalę Mėgėjų grupėje.

Silviją Pacevičienę, įveikusią visą trasą, kalbino renginio vedėjas. Įdomu buvo ne tai, kaip jaunai moteriai sekėsi įveikti vienokias ar kitokias kliūtis varžybų trasoje. Silviją atlydėjo jos atžala, taigi vaikų auginimas Silvijai siekti pergalių netrukdo. Labiausiai gi visiems į akis krito sugipsuota dešinė Silvijos ranka. Nugalėtoja tik šypsojosi, sakydama, jog gydytojai apie jos dalyvavimą varžybose nežino, o pirštai, kurių jai prireikia keičiant bėgius, kyšo iš gipso. Taigi ir čia – ne kliūtis. Maža to, antrame rate Silvijai dukart krito dviračio grandinė, tad teko sulėtinti tempą… Bet kai yra ryžtas – pergalė pati paima į glėbį ir užkelia ant nugalėtojų pakylos. Va taip reikia šturmuoti aukštumas!

Įspūdžiais iš šių varžyvų dalijosi ir maratono čempionas Eimantas Gudiškis.

- Čia sportas. Niekada negali būti tikras dėl pergalės, - sakė Eimantas. – Gali tris etapus būti pirmas, o suklupti ketvirtame.

Nors Eimantui karališkoji Ignalinos trasa gerai pažįstama (ir pernai jis Ignalinoje šventė pergalę), šiemet jis dėkojo savo komandos draugui Arnoldui Valiaugai, padėjusiam jam siekti pergalės (pats Arnoldas liko trečias).

Šie gražūs prisipažinimai, paatviravimai tik parodo, koks kovingas, bet kartu ir draugiškas yra dviratininkų būrys. Negaline pastebėti ir palaikymo komandų pasiaukojimo – daugelis laukia atvažiuojančių dviratininkų įvairiose trasos vietose, kad galėtų perduoti jiems vandens. Dešimtis kilometrų važiuojantiems dviratininkams nuotaiką pakelia ir stipriau minti pedalus priverčia ir pakelės sirgalių plojimai, palaikymo šūksniai, skanduotės.

Buvo, žinoma, ir nusivylusių. Nemažai rimtų, solidžių vyrų ir moterų tądien į namus, kaip vaikystėje, grįžo apsibrozdinę, kruvinais keliais ir alkūnėmis. Greitosios pagalbos medikai ir guodė, ir pleistrais klijavo. Rimtesnių sužalojimų, sakė, šįkart išvengta.

Dviratininkai pripažino, jog karališkoji trasa sekmadienį po lietaus buvo slidi, miško keliuose „kojas kaišiojo“ medžių šaknys,

Visi baigę trasą (o ir jos dėl vienokių ar kitokių priežasčių nebaigę) gavo košės jėgoms atstatyti, visiems buvo parūpinta gaivaus vandens, mat kyštelėjo ir saulutė. Vaikai tuo tarpu smagiai leido laiką pavėsinėje: piešė, žaidė, gražino sau veidelius.

Praėjus trims valandoms po starto visi pakviesti nugalėtojų apdovanojimo iškilmėms. Ignalinos rajono meras Justas Rasikas ir mero pavaduotojas Manfredas Žymantas sveikino pajėgiausiems šalies dviratininkams. Jiems atiteko rėmėjų dovanos, prizai, Diplomai. „Volkswagen“ MTB dviračių taurės Ignalinos etapo absoliutiems nugalėtojams - Silvijai Pacevičienei ir EimantuiGudiškiui - įteiktos Ignalinos mero taurės.

Kaip visada šias varžybas užbaigia smagi loterija. Šiemet ji papildyta šeimų prizais, kuriuos galėjo laimėti tie, kas maratone dalyvavo su savo tėvais, vaikais, seneliais ar anūkais. Tai turėjo pademonstruoti sportinės dvasios perdavimą kitai kartai. Šis prizas atiteko Aukštikalnių šeimai: Urtei, Adomui ir Pauliui.

Į Panevėžį iškeliavo didysis prizas – džipas. Ten pat nukeliavo ir kiti vertingi loterijos prizai – sportiniai bateliai, 500 eurų kuponas dviračiui. Savaitgaliais „Žuvėdroje“, SPA procedūromis panevėžiečiai „leido“ pasidžiaugti kitų miestų dviratininkams.

Liūdnasis etapas - kai trasos azartą patyrę dviratininkai nusiplauna savo „kovinius“ žirgus, užsikelia ant automobilių stogų ir... išsiskirsto kas kur. Nors... Liūdnai šis išvažiuojantis dviračių karavanas atrodo tik mums. Dviratininkai dviračių į rūsius, garažus dar nenukiš – rugsėjį jų laukia penktasis maratonų taurės etapas Anykščiuose. Ten jie ir susitiks naujoms varžyboms ir naujoms pergalėms.

Vida Žukauskaitė

  • TV programa. Skelbimai. Reklama 
  • Kitus rašinius skaitykite “Naujos vagos” laikraštyje
  • Skelbimai ir reklama priimami
Ateities g. 17, LT-30123 Ignalina
Tel. (8 386) 5 29 83
El. paštas naujavaga@ignet.ltnv.laima@ignet.ltnv.vida@ignet.lt
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Paskutinis atnaujinimas: 2019-08-19 10:05:59
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.